środa, 16 września 2015

Abetto


Damy, Dżentelmeni i ruletka - przepis na sukces ? A wszystko Made in Poland !

Elegancja, szyk i bogactwo - czyli wszystko co powinniśmy wiedzieć o naszych bohaterach. Skąd to wszystko ? Zamknięte okna, drzwi - nic nas nie powstrzyma przed zgromadzeniem kosztowności i serc ! Dachy najszybsza droga do wzbogacenia się. Istnieje tylko drobna przeszkoda - inni włamywacze... na nich też znajdzie się sposób!

Parę słów o instrukcji.
Świetny pomysł na dodanie 4 instrukcji w różnych językach (polski, niemiecki, angielski i francuski). Lecz na tym plusy się kończą... Jak dla mnie instrukcja jest bardzo słabo napisana. Zasady są w gruncie rzeczy łatwe do opanowania, a parę gier wystarcza na zapamiętanie wszystkiego na dłuższy czas.
Instrukcja nie wyjaśnia w pełni zasad, niektórych możemy się domyślać.

Dosyć minusów - teraz już tylko plusy ! 


 Mój ulubiony temat - pudełko. Pudełko jest świetne ! Piękna grafika, świetne wykonanie.
Po otwarciu jest jeszcze lepiej - wypraska idealnie mieści wszystkie elementy, dodatkowo nic się nie przesuwa w pudełku !
Co otrzymujemy w grze :
- ruletkę - piękna i ciężka drewniana ruletka - mało spotykana w grach planszowych :-)
- Plansza
- 6 kart włamywaczy
- 30 kart domów
- 12 kart zadań
- 48 kart gadżetów
- 120 drewnianych znaczników
-16 okrągłych drewnianych znaczników
-4 plastykowe podstawki
- Instrukcja .... razy 4
- Karty pomocy
Kot nie należy do zestawu - istnieje możliwość zakupu dodatku "Cats Night" :-) 


Wszystkie elementy gry są świetnie wykonane w szczególności ruletka, która bardzo ożywia grę - staje się bardziej losowa - no dobra... bardziej hazardowa . Ten prosty zabieg spowodował, że pojedynki które zostaną stoczone na dachach, wszystkie włamania czy.... strzały stają się bardziej emocjonujące.

Bardzo się cieszę, że Abetto jest w mojej kolekcji, chociaż nie zawsze zostaje wyciągnięta na stół. Czy mogę polecić tę grę ? Tak, chociaż jest to gra nie dla każdego (ruletka... :D )

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza