czwartek, 21 kwietnia 2016

Znak Starszych Bogów (Elder Sign)


Witajcie !
Muzea zawsze kojarzą się z nudą ... z powiewem historii, która czasami nie odpowiada zwiedzającym, ponieważ zostali zabrani tam z wycieczką. Przechodząc między eksponatami czasami zastanawiamy się jak to miejsce może żyć... a czy ktoś był w muzeum po jego zamknięciu ? Zapraszam na Znak Starszych Bogów !

Wydawnictwo : Galakta
Autorzy : Richard Launius, Kevin Wilson
Czas gry : 60-120 min
Liczba graczy 1-8
Instrukcja


 Otrzymujemy bardzo ładne pudełko gdzie wszystkie części idealnie pasują. Samo wykonanie gry jest bardzo ładne, grafiki znajome (czy to jest plus, czy minus gry zostawiam Wam do oceny), kości świetne, które nie będą się ścierały w trakcie rzucania.


Przeciwko komu będziemy walczyć ? oczywiście, że z Przedwiecznymi!
Na samym początku gry wybieramy śpiącego Przedwiecznego, którego jak zawsze lepiej nie budzić.
Przedwieczni posiadają swoje zdolności, które wpływają na losy gry od samego początku, a także opis ataku, który przeprowadza po przebudzeniu.


Po zamknięciu muzeum miasta Arkham dla zwiedzających swoje śledztwo rozpoczynają badacze. Postacie dobrze znane, umiejętności, którymi dysponują znacznie ułatwia grę oraz rozpatrywanie przygód nie tylko w muzeum.


Karty po lewej stronie przedstawiają przygody, które odbywają się w muzeum....a karty po prawej stronie przedstawiają wydarzenia w innych światach. Misje w innych światach można uruchomić po wykonaniu odpowiedniej przygody w muzeum. Nagrody są bardzo kuszące...


Za wykonanie danej przygody otrzymujemy nagrody, a także punkty za które możemy kupować przedmioty, wskazówki czy... znak starszych bogów! Czytanie opisów przygody znacznie wzbogaca klimat gry ... jeszcze tylko muzyka...


Duża ilość kart, żetonów, żetonów potworów. Wszystko starannie wykonane, przejrzyste.

Zegar odmierza upływający czas... karty mitów rozpatrywane zawsze o północy.. niepewność czy badacze doczekają świtu...
Moim zdaniem Znak Starszych Bogów jest bardzo ciekawą alternatywą dla Horroru w Arkham. Zajmuje mało miejsca, gra prosta (dla niektórych gra jest znacznie za łatwa w porównaniu do planszy), a także zajmuje znacznie mniej czasu.
U mnie ta gra ma dosyć dużą regrywalność, przyjemnie się w nią gra w szczególności po męczącym dniu czy w przerwie między ciężkimi tytułami :-)

2 komentarze:

  1. Po przetestowaniu Ognistego Podmuchu mamy już pewność, że gry kooperacyjne u nas się sprawdzą. Znak Starszych Bogów w związku z tym stał się poważnym kandydatem do zakupu w maju...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kooperacyjne są świetne - chociaż trzeba uważać na gracza alfa ... w szczególności jak jeszcze grasz z Dzieciaczkami ;)

      Usuń